Davetçi Okulu 3. Eğitim Kampını Trabzon’da Yaptı

Sosyal Doku Derneği Mus’ab Bin Umeyr Davetçi Okulu eğitim kamplarının üçüncüsü Trabzon- Araklı’daki Sosyal Doku tesislerinde yapıldı. Beş günlük eğitim kampında çok sayıda etkinlik düzenlendi.

Kampın ilk gününde Uzman Psikolog Abdülaziz Yılmaz “Kendi kendini gerçekleştiren kehanet ve öğrenilmiş çaresizlik” başlıklı sunumunda; davetçinin tüm güçlüklere karşı nasıl mücadele edeceğini anlattı.

Abdülfettah Ebu Gudde rahmetullahi aleyhin “Bir Eğitimci Olarak Hz. Muhammed Ve Öğretim Metotları” adlı kitabı Cemal YILMAZ hocamızla kamp süresince tahlil edildi.

İkinci gününde Nureddin YILDIZ hocamız Kampımızı teşrif etti. Hocamız Davetçi öğrencilerin zihinlerini kurcalayan çok sayıda soruyu geniş bir şekilde cevaplandırdı. Davetçinin hizmeti süresince karşılaşacağı sorunları nasıl aşacağını, İslamı tebliğ ve irşad hizmetlerini yapanların imtihanının ağırlığını, aile hayatımız, sosyal hayatımız, eğitim, çalışma yapan farklı grupların özellikleri gibi çok sayıda konuyu anlattı. Özellikle yüzlerce yıldır çözülemeyen sorunları çözmek için tartışmalara girmenin gereksizliğini konuşmasında vurguladı.

Trabzon Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Akyol ve Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa HAKYEMEZ ‘Müslümanın ilk yardımı’ konusunda sinevizyon eşliğinde kapsamlı bir ilk yardım semineri yaptı. Seminerde: Yanıktan boğulmaya, zehirlenmeden felaket ve kaza anındaki ilk yardım konularına kadar bir çok pratik uygulamanın nasıl yapılacağnıı görüntülü olarak izah edildi.

Kampın dördüncü gününde Of ilçesinin Uğurlu Beldesi Belediye Başkanı sayın İsmail Hikmet Yalçınkayayı makamında ziyaret ettik. Daha sonra beldede medfun bulunan Reisulkurra Hafız Mehmet Rüştü Âşıkkutlu hoca efendinin kabri ve binlerce hafız yetiştirdiği medresesi ziyaret edildi.

Kampın son gününde Yavuz Selim Vakfına yaptığımız ziyarette ilim ve gönül insanı muhterem Ahmet Yaşar Hocaefendiden azmimizi artıracak tavsiye ve hayır dualar alındı.

Karadenizin eşsiz güzelliklerinden olan Uzungöl gezisi ile kamp sona erdi.