Baharla Gelen Gülücükler

Sapanca’da büyük gölün hemen kenarında kurduğumuz kampımız, aynı gün içinde dönecek olmamız bilgisine rağmen, sanki aylarca yaşanacakmış havası verdi gençlere.

Biraz sonra ortamın yabancılığını, ağaçların bize aslında sıcak dostlar olduğunu, havanın ve güneşin betona gösterdiği yüzünden daha farklı simaları olduğunu keşfettiğinde gençler, takımlar çoktan oluşmuş, kuralar çekilmiş ve top ilk kapacak olanın ayağına düşmek üzere havaya fırlatılmıştı bile.Kıyasıya süren uzun mücadelenin sonunda bir takım galipti ama yenilen takım kolay lokma olmadığını haykırmak istercesine yarışmanın çeşitlenmesini, koşuda karşı takımı geçebileceği iddiasında bulundu.

Ne yazıktır ki, bastıran yağmur yapılacak yeni yarışmalara gölge niteliğinde oldu.’başka bahara’ değil, yine bu baharda olmak üzere ertelenen yarışma, az sonra mangalın başında türlü muhabbetlere ve çekişmelere neden oluyor ve her dakika biraz daha büyüyen ‘adam’ların ufuklarında geleceğin inşası için yapacakları tartışmalara zemin hazırlıyordu.

Gezilen doğa harikası mekanlar, dere kenarındaki sözlü yarışmalar ve daha bir çok eğlenceden sonra ayrılık vaktinin gelip çattığı haberi veriliyor. Yüzlerde yorgunluk ve hayat belirtisi.