Balkanlardan Gelen Misafirlerimizi Ağırladık.

Kosova Cumhuriyeti Prizren şehrinde faaliyetlerini sürdüren AKEA Kültür ve Eğitim Derneği yetkilileri, Türkiye’deki gezileri çerçevesinde derneğimizi ziyaret ettiler.
Öncelikle derneğin yönetim kurulu başkanı İlis Gashi, Kosova’da sürdürdükleri faaliyetlerle ilgili olarak bizleri bilgilendirdi. Ardından dernek yöneticileri ve Nureddin Yıldız Hocamız, ortak kültür ve değerlere sahip sivil toplum kuruluşlarınca sürdürülmesi gereken faaliyetlerle ilgili olarak kısa bir görüşme yaptılar. Bu görüşmede sivil toplum kuruluşlarının karşılaştığı sorunlar, sürdürülen faaliyetlerde gösterilmesi gereken özen, inanç ve değerler açısından korunması gereken hassasiyetler ve diğer bazı hususlar ele alındı. Misafir dernek yetkilileri, Sosyal Doku Derneği faaliyetlerini ve Nureddin Yıldız hocamızın sohbet ve seminerlerini internet üzerinden takip ettiklerini belirterek hayır dualarda bulundular.
Kosova’da insani değerlerin korunması ve sürdürülmesi, kültürel mirasın muhafazası ve Kosova’lı gençlerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla kurulan dernek 2007 yılından bu yana düzenlediği organizasyonlarla Kosova’nın kültür dünyasına katkı sağlamaktadır. Çalışmalarında muvaffakiyetler diliyoruz.