Nureddin Yıldız hocamız, vakıf yönetimimizden bir grupla Aydın’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek, “Müslüman Aile” ve “Müslüman Onuru” üzerine iki ayrı konferans verdi.

Aydın Kültür Merkezinde, gençlerin ve ailelerin yoğun katılımı ile verdiği “Müslüman Aile” konulu konferansta şu mesajları verdi: Mescid-i Aksa’yı beklemek ne kadar cihatsa, Ümmeti Muhammedin gençlerinin ve ihtiyarlarının şeytanın aile yuvasını yıkmasına karşı beklemeleri de bir cihattır.

Bu ümmetin namusu, bu ümmetin iffeti, bu ümmetin gençleri, bu ümmetin insanlık çekirdeğini koruma mücadelesi, namazdan aşağı bir iş değildir.

Nureddin Yıldız hocamız ziyaretinde Aydın Valisi sayın Erol Ayyıldız ve Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Cavit Bircan ile de görüşerek Aydın izlenimleri üzerine hasbihalde bulundu. Aydın İl Milli Eğitim Müdürü sayın Pervin Töre’de Aydın programlarımıza yakın ilgi göstererek, Nureddin Yıldız hocamıza çalışmaları ve Aydın ili ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretinde imam hatip orta okulu ve lise öğrencileri  ile görüşerek gençlere “bu ümmetin mayası olduklarını hatırlatan hocamız, kendi değerlerinin farkında olmaları gerektiğini, bu ümmetin onları beklediğini” açıklayıcı örnekler ile vurguladı.Genç kardeşlerimizin heyecanı ve hocamızın anlatımına samimi katılımları dikkat çekiciydi.

Sabahki programda Aydın İHH şubesi de ziyaret edilip bilgi alışverişinde bulunuldu.

Öğleden sonra üniversite rektörü sayın Prof. Dr. Cavit Bircan beyin de iştirak ettiği programda Adnan Menderes Üniversitesinde, “Müslümanlık Onuru” isimli konferans gerçekleştirildi. Nureddin Yıldız hocamız konferansta; “Ahlak sadece Medine’de mi Mekke’de mi  geçerli. Biz Müslümansak, hayatın her anını Allah’ın dinine peygamberin sünnetine ve bu ümmetin geçmiş ahlak rezervine göre kullanmak ve her şeyi Ümmeti Muhammed standartlarında yaşamak zorundayız” şeklinde gençlere seslendi.

Daha sonra Aydın Nesil Derneği’nin organizesiyle, Aydın ilinde görev yapan okul müdürleri ile gençliğin eğitimi üzerine istişare toplantısı yapıldı.

Ayrıca Gençlik Spor İl Müdürlüğü gençlik merkezinde Aydındaki STK’lar ile  soru cevap şeklinde hasbihal edildi.