Âmin Alayı’nda bereketli saatler…

Bir Osmanlı Geleneği olan Âmin Alaylarını yaşatan Sosyal Doku Derneği, bu sefer Âmin Alayı mutluluğunu Trabzon’un Araklı ilçesine taşıdı. Araklı’nın tarihi Küçük Camii’nde hafızlık adayı Hasan Hüseyin Küçkosman’ın mutluluğunu Araklılılarla beraber yaşadık.

Osmanlı yadigarı camide biraraya gelen Hasan Hüseyin’in ailesi arkadaşları ve hemşehrileri, okunan Kur’an-ı Kerimlerle bereketli dakikalar yaşadılar. Hafız Mustafa Erol Hocamızın Kur’an tilaveti Rahman’ın ayetlerine sunulan yüreklerimiz, Araklı’nın gönül erlerinden Merhum Çaykaralı Hacı Hasan Efendi’nin talebesi İsmail Ramzanoğlu Hocaefendi’nin yapmış olduğu konuşma ve tebrikle sahabe iklimini yaşadı. Programda tebrik için söz alan Mecid Hocaefendi ve Araklı Merkez Camii İmam ve Hatibi Erdal Kol Hoca da tebrik ve takdirlerini ilettiler. Programda yönetim kurulu başkanımız Yavuz Baysan, İleri Seviye Sosyal Etkinlik Çalışmaları koordinatörü Yakup Işık, Yönetim kurulu üyelerimiz, Salih Beşir ve Abdullah Ceylan da hazır bulundular.

Hasan Hüzeyin kardeşimizin babası Abdullah Küçükosman Hoca, programın sonunda söz alarak, Sosyal Doku derneği’ne ve Onursal Başkanımız Nureddin Yıldız Hocamıza teşekkürlerini tebriklerini dile getirdi. Hediyeleşme ve ikramla son bulan Âmin Alayı, Araklılı kardeşlerimize güzel ve bereketli bir zaman dilimini paylaşmamıza vesile oldu.

Hasan Hüseyin Kardeşimizin Hâfızlığını en kısa zamanda bitirmesi için biz de dua ediyor, öğrencilik yolunda kendisine başarılar diliyoruz.