Yönetim Kurulu Üye Katılım Töreni

Sunumunu Abdullah Ceylan kardeşimizin yaptığı tören, dernek başkanımız Yavuz Baysan’ın selamlama konuşması ile açıldı. Derneğimizin yeni katılımlarla daha da güçlendiğini ifade eden başkan, böylece yeni projelere daha cesur yatırım yapabileceklerinin altını çizdi. Konuşmasını yeni katılanları tebrik ve daha güzel işleri beraber yapılacağına duyduğu inanç ile tamamladı.

Yönetim kuruluna yeni katılan işadamı Osman Nuri Kabaktepe, Sosyal Doku’ya katılmaktan dolayı duyduğu hisleri anlatmanın zor olduğunu belirten konuşmasını veciz ifadelerle süsledi. Osman beyden sonra söz alan Ecz. Salih Beşir de heyecanını gizleyemediği konuşmasını ‘birlikte olmaktan en memnun olduğum takım arkadaşlarım’ nitelemesi ile tamama erdirdi.

Açış ve selamlama konuşmalarından sonra yönetim kuruluna hitap eden onursal başkanımız Nureddin Yıldız hoca efendi, derneğin kurulduğu günden iki yıl içinde geldiği noktaya atıfta bulunarak bir muhasebesini yaptı. Şu şekilde konuştu:
‘Yalın ayak, yırtık elbiselerle geldiği şehir hayatında, bina yapma yarışına girenler hadis-i şerifleri nasıl müşahhas bir şekilde hatırlatıyor. Kölenin efendisini doğurmasının da kıyamet alametlerinden olduğunu okuyoruz hadislerden, nedir bu? Doğduğu ana babasını hafif görerek, onları adam yerine koymayarak, kıyameti koparacak işler yapan nesiller türedi, işte bunu ifade ediyor.
Kısa zamanda rabbimizin yardımı ile gerçekleştirdiğimiz şeyler bize bile parmak ısırtacak mesafededir. Büyümek, büyük işler yapmak devamlı şükretmeyi, hamd etmeyi gerektirdiği gibi nimetlerin kadrini bilirken, yokluğunu da hatırlamak güzel işlerdendir. Kıyameti koparacak işler değil, kuru tenkitleri bir kenara bırakıp, ayetteki ifadesiyle kınayıcının kınamasına aldırmadan, ümmet ve milletimizin umutla beklediği yarının örnek nesillerini yetiştirmek için seferber olacağız inşallah’