Kütüphane Etkinlikleri Yaz Dönemi Kitap Okuma Programı

– Başvuru –

Kitap bizim için bir kültürden öte bir nimet, Allah’a ulaşma vesilesi, hayatımızda bir yapıtaşıdır.

Allah Teâla Kur’an-ı Kerim’de hem güneşe hem aya hem incire hem kaleme yemin etmiştir. Yani bizim için hem ay hem incir hem kalem aynıdır. Güneşte nasıl bir hikmet varsa onu kalemde de aramalıyız.

Kitap okumaktan feyiz almamız için öncelikle onu nimet olarak görmeliyiz. Nasıl ki biri ev sahibi ise; “Elhamdülillah ufak olsa da bir şeylerimiz var” diyorsa, güzel bir kütüphanesi olan da böyle bir hamt getirdiğinde onu nimet olarak görmüş olur.

Batılı bir adamla Müslüman bir adamın arasındaki kitap okuma farkı şöyledir. Kafir kitap okumayı amaç edinmiş, kültürlü olmaya çalışıyor. Ancak Müslüman için her kitap gerçek amacımız olan Allah’a ulaşmak için yapıtaşıdır.

 

Haftalık toplu kitap okuma etkinlikleri, kitap okuma yarışması, kitap tahlil sınavları, yazar söyleşileri, kitap sunumları faaliyetleriyle uygulanacak olan “Sosyal Doku Kütüphane Etkinlikleri” kapsamında, yaz döneminde okunacak kitapların listesi katılımcılara tanıtıldı.

Ekim ayında kitapları okuyanlar arasında yapılacak yarışma sınavıyla, kitapları en iyi okuyan, okuduklarından en iyi sonuçlar çıkaranlara ödüller verilecektir.

Siz de bu programa dahil olarak bu kitap kervanına katılabilirsiniz.

Yaz döneminde kitapları okuyanlar, online yapılacak sınava katılmak için başvuru formunu doldurabilirler.

Sınav tarihi formu dolduranlara mail yoluyla bildirilecektir.

Not: Yarışma sınavı erkeklere yöneliktir.

KİTAP LİSTESİ

  1. İslam Davetinin Esasları – Prof. Dr. Abdülkerim Zeydan
  2. Bu Ümmetin Genci – Nureddin Yıldız
  3. Yitik Cennet – Sezai Karakoç
  4. Her Müslümanın Ortak Davası KUDÜS – Yusuf El Karadavi
  5. Mus’ab Olmak Ders Notları 1-16 (Ders notlarını sosyaldoku.tv linklerden indirebilirsiniz. https://www.sosyaldoku.tv/1-musab-olmak-1/)
  6. Fay Hattındayız Ders Notları 1-16 (Ders notlarını sosyaldoku.tv linklerden indirebilirsiniz. https://www.sosyaldoku.tv/65-dunya-nasil-donuyor-fay-hattindayiz-1/ )

 

 

Ödüller:

  1. Tefsir’ül Münir
  2. Riyazüssalihin
  3. El- Edebü’l Müfred

 

Ayrıca İlk ona girenlere çeşitli hediyeler verilecektir.