Hanım Hür Yürekli Gençler-Üniversiteliler Kayıt Formu

Hür Yürekli Gençler Üniversiteliler, örgün eğitimde yer alan, haftada bir gün de olsa ilmi bir mecliste bulunma gayesi güden kardeşlerimize yönelik bir çalışmadır. Medyenli İki Kız Hanım Davetçi Okulu, Riyâzü’s Sâlihîn Platformu, El-Veciz Dersleri, Âsiyelik Medresesi gibi çalışmalarımıza katılamayanların istifadesine sunulmuştur.

2016-2017 eğitim yılında Hür Yürekli Gençler Üniversiteliler çalışması kapsamında programda; Genel Çizgileriyle Şeriatımız, Tefsir Dersleri ve Kitap Kritiği dersleri mevcuttu.

Hür Yürekli Gençler Üniversiteliler çalışmalarına katılımlar kayıt üzerinden yapılmaktadır. Çalışma, 2017-2018 eğitim yılında Cumartesi- Pazar günleri yapılacak birer saatlik üç farklı dersle devam edecektir. Çalışmaya katılmak isteyen kardeşlerimizin şartları okuyarak aşağıdaki formu doldurmaları rica olunur. Kayıt formunu dolduran kardeşlerimize, mail adresleri ve telefon üzerinden dönüş yapılarak başlangıç tarihi ve dersler hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Çalışmada hedefimiz; hürlüğün Allah’a kullukta olduğu bilincinin Kur’an ve Sünnet rehberliğinde anlaşılması, bir hafta değil nesiller boyu devam edecek heyecan ve şuur aşısı yapılması ve Ümmet olduğumuzun hatırlanmasıdır.

“Hür Yürekli Gençler Üniversiteliler” Çalışmamız;

  • Örgün eğitimde okuyanlara mahsustur. Örgün eğitimde olmayanların sosyaldokuhanim@gmail.com adresinden kendilerine mahsus programları öğrenmeleri mümkündür.
  • 18-30 yaş arası kayıt yaptırabilmektedir.
  • Mazeretsiz 3 derse katılmayanların kayıtları iptal edilmektedir.
  • Ders günleri; Cumartesi-Pazar’dır.
  • Çalışma kapsamında kamp programları ve farklı etkinlikler yer alabilmektedir.
  • Kayıt için son tarih: 30 Eylül 2017’dir.
  • Davetçi Okulu programımız Sonbahar, Kış ve İlkbahar olmak üzere yıl içerisinde üç kez düzenlenecektir.

Kayıt Formucaptcha